Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 16 – 30 листопада

29 Грудня 2020
Tatiana Garkusha Читать на русском

Курс долара відновив своє зростання по відношенню до гривні на тлі введення карантину вихідного дня і істотного уповільнення економічної активності українського бізнесу. Крім того, на девальвацію гривні тисне і можливий початок нового локдауна, а також відсутність прогресу у відносинах з МВФ. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Оксана Чепіжко

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

В останній тиждень листопада різких стрибків на валютному ринку очікувати не варто. Гривня в ці сім днів має всі шанси, як для зростання, так і для незначної девальвації. Вплинути на це може жорсткість карантину, так як економічна активність бізнесу в цьому випадку сповільниться, і підприємці будуть менше купувати валюту для імпорту, в той же час знизиться попит на неї.

При цьому над ринком продовжує нависати велика хвиля гривневої ліквідності, внаслідок великого обсягу погашень по ОВДП на цьому тижні, яка може піти на покупку іноземної валюти, що сильно натисне на гривню.

На сьогодні ж Національний банк України встановив офіційний курс на рівні 28,35 гривень за долар. Що на 10 копійок вище в порівнянні з попереднім банківським днем. На найближчий тиждень очікується помірне зростання курсу долара до гривні. Американська валюта на міжбанку може торгуватися поблизу 28,5 грн, а готівковий долар в діапазоні 28,3-28,5 грн.

Вадим Иосуб

Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі:

За минулий тиждень курс долара до гривні помірно виріс на всіх сегментах валютного ринку на 0,6-0,9%.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, зріс з 28,12 до 28,36 грн (+ 0,9%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДілінг», за цей же час зросли з 28,12/28,13 грн до 28,32/28,34 грн (+ 0,7%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень виросли з 28,09/28,32 грн до 28,25/28,47 грн (+ 0,6%). При цьому спред між середньою продажем і середньої покупкою зберігся на рівні 0,8%.

На курс гривні тисне ймовірність нового локдауна і відсутність прогресу з МВФ, яке зачіпає і ставлення інших кредиторів.

Цього тижня ми очікуємо помірне зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 28,5-28,6 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 28,4/28,6 грн.

Євгенія Ахтирко, аналітик Concorde Capital:

Зростання готівкового курсу минулого тижня стався в результаті зміни тенденції на валютному ринку. Як правило, коли на міжбанківському валютному ринку змінюється тенденція, і курс помітно починає йти вгору, готівковий курс починає підніматися ще більш високими темпами.

На початку минулого тижня курс досяг локального мінімуму, повернувшись на рівень середини вересня. Однак на низьких рівнях курс не закріпився, а швидко розвернувся і протягом декількох днів підріс більш, ніж на 20 копійок. Покупці, які домінували на ринку в першій половині місяця, втратили свої позиції, вплив продавців посилився, і курс поповз вгору. В останні тижні Нацбанк не проводив інтервенції на валютному ринку. Така поведінка регулятора було розумною, оскільки зміцнення курсу виявилося нетривалим, а продавці валюти досить швидко повернули свої позиції і без сторонньої допомоги.

Швидше за все, на поточному тижні продавці і покупці на міжбанку будуть шукати нову точку рівноваги. Ми очікуємо, що продавці будуть намагатися підтягти курс до позначки 28,40 грн/дол. США.

Сергій Гнєзділов, начальник департаменту по роботі на міжнародних ринках і грошового обігу АТ “АБ “РАДАБАНК”:

Готівковий долар за минулий тиждень трохи не доріс до 28,50. Готівковий курс дивився на міжбанківський ринок. А на міжбанку всі чекали падіння через останні дні оплати податків (зокрема, ПДВ), і коли стало зрозуміло, що курс вниз не збирається, відмітка 28,30 була пробита через посилення попиту імпортерів. Курс закріпився в межах 28,30-28,40 грн, і НБУ в цей раз не став втручатися в ситуацію.

Хоча насправді коливання були в межах всього лише 0,5%, що не є показанням до втручання регулятора.

Прогноз на тиждень 28,30/28,55.

Юрій Гриненко, казначей, керівник торговельних операцій на міжбанківському ринку Банку Кредит Дніпро:

Наступного тижня ми очікуємо відновлення зростання курсу долара за рахунок більш активних покупок з боку нерезидентів на тлі погашення ОВДП і зростання виплат ПДВ. За нашими оцінками курс може повернутися до рівня 28,45-28,5 грн за долар.

Залишіть коментар

Коментарі