Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 1 – 15 червня

10 Грудня 2020
admin Читать на русском
  1. Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»
  2. Олег Курінний, Директор Казначейства Банку Кредит Дніпро
  3. Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі
  4. Артем Красовський, директор департаменту казначейства і фондових ринків ПРАВЕКС БАНКу

Перший тиждень літа ознаменувався незначним зміцненням гривні по відношенню до долара, чому сприяло переважання валютної пропозиції над попитом, а також очікування надходження нового траншу від МВФ. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Оксана Чепіжко

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

Після трьох днів вихідних різкого стрибка курсу долара чекати не варто, навпаки в найближчі сім днів американська валюта може опуститися нижче рівня 26,5 гривень. Цьому буде сприяти затвердження Міжнародним валютним фондом програми Stand-by для України. Уже сьогодні МВФ розгляне надання допомоги Україні в рамках нової програми. Гроші можуть надійти в країну вже на наступному тижні.

? Подібні новини покращують настрій учасників ринку, і, швидше за все, вони почнуть продавати валюту, чекаючи подальше зміцнення гриви.

На сьогодні ж, Національний банк України встановив офіційний курс на рівні 26,60 гривень за долар. Що на 9 копійок нижче в порівнянні з попереднім банківським днем.

З огляду на все вищесказане, можна припустити, що на цьому тижні долар на міжбанку буде торгуватися близько 26,5 грн, а готівковий долар в банках буде торгуватися близько 26,5-26,6 грн.

Олег Курінний

Олег Курінний, Директор Казначейства Банку Кредит Дніпро:

Стартовий тиждень літа склався для гривні сприятливо: котирування долара стартували з 26,87-26,90 грн, що стало тижневим максимумом, а потім поступово знижувалися до мінімуму 26,585-26,60 грн в п’ятницю.

Офіційний курс гривні зміцнився на 27 копійок: з 26,87 грн до 26,60 грн заявлених на сьогодні.

Готівковий ринок підтримав тренд міжбанку: його котирування зміцнилися з 26,77-26,85 грн до 26,61-26,67 грн.

Переважання валютної пропозиції над попитом сприяло зміцненню ревальваційних настроїв учасників ринку, лише частково пригашених покупцями валюти під виведення дивідендів і регулятором, який щодня викуповував не тільки чергові 20 млн доларів, але і добавку «по ситуації», максимальний обсяг якої склав близько 200 млн доларів в п’ятницю. Тижневий результат поповнення регулятором резервів – 410,7 млн ​​доларів – став рекордним з початку року.

? Результати чергового аукціону Мінфіну, який розмістив ОВДП на 2,945 млрд грн, не зробили істотного впливу на курсову динаміку, частково перекрившись погашеннями раніше розміщених ОВДП, але в цілому спрацювали на зміцнення гривні.

Посилилося валютне ралі пари євро/долар, яка подолала індикатор 1.13, а також триденні вихідні теж не змінили курсовий тренд.

Курсова динаміка поточного тижня буде залежати від темпів відновлення бізнес-активності, надходження траншу від МВФ, а також від кон’юнктури зовнішніх ринків, що впливають на співвідношення валютного попиту та пропозиції в Україні. При їхньому збалансованому прояві ми очікуємо, що торги на міжбанку будуть проходити в діапазоні 26,50-26,80 грн за долар США.

Иосуб

Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі:

За тиждень курс долара до гривні помірно знизився на всіх сегментах валютного ринку на 0,6-0,8%. Так, з минулого вівторка офіційний курс долара США, який встановив НБУ, знизився з 26,82 грн до 26,60 грн (-0,8%).

Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «Укрділінг», за цей же час знизилися з 26,79/26,81 грн до 26,64/26,66 грн (-0,6%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень знизилися з 26,67/26,89 грн до 26,51/26,73 грн (-0,6%). При цьому спред між середньою продажем і середньої покупкою зберігся на рівні 0,8%.

За заявою міністра фінансів Сергія Марченка, економічна ситуація в Україні не сприяє зміцненню курсу гривні до долара в поточному році.

?Якби НБУ в березні не втримав ситуацію, то курс міг би підскочити до 35 або навіть 40 грн за долар.

Міністр нагадав, що в держбюджеті на поточний рік закладено курс на рівні 30 грн за долар. За його словами, при фактичному курсі долара нижче 30 грн втрачається частина доходів від митниці, від імпортного ПДВ, які прив’язані до курсу. З іншого боку, з’являється певна економія на обслуговуванні зовнішнього боргу, яка не покриває інших втрат.

Протягом найближчого тижня ми очікуємо зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 26,5 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 26,3/26,6 грн.

Артем Красовський

Артем Красовський, директор департаменту казначейства і фондових ринків ПРАВЕКС БАНКу:

Минулий тиждень на міжбанківському ринку охарактеризувався в цілому ревальваційним настроєм для національної валюти, а курс до долара США перебував в межах 26,58-26,88 дол/грн. Після хвилі зростання курсу до психологічної позначки 27,00 дол/грн і невдалої спроби закріпитися вище цього рівня тижнем раніше, долар почав корекцію і весь минулий тиждень плавно знижувався, відповідно, верхня межа 26,88 грн – рівень початку тижня, а нижня межа 26,58 грн – рівень закриття на торгах в п’ятницю.

Як і весь травень, перший тиждень літа продемонстрував досить невисокі обсяги міжбанківських торгів і особливо це було помітно з боку попиту на валюту, який, здається, завмер в очікуванні пожвавлення економіки і як і раніше поступається пропозиції. Як правило, звичайна для початку місяця купівля валюти під виплати дивідендів, на цей раз не дала скільки-небудь відчутного поштовху попиту, як і купівля валюти від проданих нерезидентами гривневих ОВДП – за тиждень їх портфель скоротився порівняно несуттєво – мінус близько 800 млн грн, що , також, не могло особливо змінити розстановку сил на ринку.

Все це дозволило регулятору щодня брати участь в торгах з викупом чергової порції надлишків валюти в резерви, зібравши за тиждень вражаючий результат + 411 млн дол США, причому, половину цієї суми – тільки за один день торгів у п’ятницю (є версія, що продавала велика державна компанія).

На наступному тижні не очікується будь-яких істотних негативних факторів для курсу національної валюти.

? Ймовірно, ми поки продовжимо спостерігати ринок покупця – без вичікування в короткостроковій перспективі особливих причин для девальвації гривні і пам’ятаючи про торішнє затяжне падіння курсу долара, експортери будуть поспішати продавати валюту і дозволяти гривні плавно зміцнюватися на тлі очікуючих покупців.

При цьому, не варто виключати, що в разі припинення зниження курсу долара і ознак можливої корекції, відкладений попит на валюту може швидко привести до зворотнього ефекту і розгорнути ринок у напрямку до рівня 27,00 дол/грн, як ми вже бачили в другій половині травня. Але в цілому, найближчим часом нас, скоріше, чекає період малоактивних літніх торгів в діапазоні 26,20-27,20 грн.

З новинного фону на цьому тижні – домінуючою подією буде затвердження нової програми фінансування від МВФ і виділення першого траншу, рішення по якому повинно бути розглянуто радою директорів МВФ вже у вівторок. Хоча, сюрпризів тут навряд чи варто очікувати і ринок вже містить в ціні позитивне рішення. Інша важлива подія – засідання в НБУ з питань монетарної політики в четвер, на якому ми очікуємо черговий раунд зниження облікової ставки на 50-100 бп з поточного рівня 8%.

Хоча, доводиться відзначити, що в українських реаліях зараз це надасть мало впливу на курс валют, оскільки повернення іноземних портфельних інвесторів в Україну найближчим часом все ще під великим питанням.

Наш валютний прогноз на тиждень: 26,40-26,90 гривень за долар США.

Залишіть коментар

Коментарі