Ексклюзив

Від вантажника до мільярдера: як Алекс Ровт з Мукачева «піднявся» в США

17 Травня 2021
1
Yaroslav Rizhok Читать на русском

Сьогодні Алекс Ровт входить до рейтингу найбагатших американських бізнесменів. Журнал Forbes оцінює його статок в 1,2 млрд доларів. Але починав свій шлях до успіху Ровт, перебиваючись з однієї роботи на іншу, пізнаючи всі труднощі життя трудового мігранта. Maanimo розбирався, як мільярдерові вдалося побудувати успішний бізнес в Америці і виховати гідну зміну для продовження своєї справи.

Не помилився з вибором

Народився майбутній мільярдер в українському місті Мукачево, на Західній Україні. Після закінчення Львівського торгово-економічного інституту майбутній бізнесмен емігрував до Угорщини, де працював вантажником, оскільки не знав угорської мови. Однак вже до 28 років Алексу вдалося значно просунутися по кар’єрних сходах – його запросили на посаду начальника управління збуту плодоовочевої продукції, під його початком працювало понад 5 тис. осіб. Але вже в 1985 році Ровт зі своєю сім’єю емігрував до США.

Бізнесмен пробував свої сили в різних сферах діяльності – від ресторанного бізнесу до продажу ювелірних прикрас, але жодна з них не принесла йому ні задоволення, ні прибутку. Через півтора роки пошуків Ровту посміхнулася удача – йому подзвонив приятель і розповів, що компанії IBE потрібен співробітник зі знанням російської мови, який вміє вести бізнес в СРСР.

Ринок добрив

Починалося все з продажу цегляних заводів, розраховувалися покупці з країн Радянського Союзу мінеральними добривами, оскільки не мали грошей. І так Ровт разом зі своєю командою зайнялися реалізацією добрив, напрацьовує безцінний досвід. Йому довелося вчитися фасувати, зберігати і правильно транспортувати добрива, а також шукати ринки збуту своєї продукції. Ровт отримував селітру, аміак, карболіт і інші добрива, а натомість поставляв країнам СРСР екологічне обладнання і технології. Новоспечена фірма ледь встигала приймати замовлення і приносила досить солідний дохід.

Уже 2000 року Ровт став одноосібним власником компанії, викупивши частки у своїх партнерів, і продовжував успішно розвивати свою діяльність в США, паралельно зайнявшись ринком нерухомості. Алекс придбав три заводи з виробництва мінеральних добрив в Україні, Угорщині та Росії. Заводи активно виробляли добрива азотної групи, і вже до 2008 року компанія бізнесмена займала частку 13% на світовому ринку аміаку, близько 7% – аміачної селітри.

Сьогодні фірма IBE Trade Corp є великим гравцем на ринку нерухомості США. Компанії бізнесмена належить тільки 35 об’єктів нерухомості в Нью-Йорку, в тому числі знаменитий хмарочос 14 Wall Street, який мільярдер купив в 2012 році за 303 млн доларів. Крім того, Ровт придбав близько 20 будівель в Брукліні, управлінням якими займається його молодший син. Зараз капітал Алекса Ровта оцінюють в 1,5 млрд доларів, його компанія контролює 10% світового ринку аміаку.

7 років тому бізнесмен вирішив розпрощатися зі своїми заводами в країнах колишнього Союзу, і, зокрема, з угорським. За словами Ровта, покупець запропонував йому ціну, від якої він просто не зміг відмовитися, мова йде про кілька мільярдів доларів. Зараз фірма бізнесмена за певну винагороду консультує нових власників заводів, допомагає їм у пошуках нових ринків збуту продукції.

Емпатія і мотивація

Ровт дуже цінує сумлінну працю та завжди заохочує своїх співробітників, тому дарує їм подарунки. Штат персоналу компанії IBE Trade Corporation становить 400 осіб. Алекс мотивує співробітників працювати краще таким чином: дарує фірмові значки з символікою фірми. Наприклад, якщо співробітник пропрацював в компанії 5 років, з рук президента фірми він отримує мідний значок, відпрацювавши 10 років, член команди отримує золотий значок. Працівники з 15-річним стажем отримують золотий значок з двома діамантами. Ті ж, хто віддав 20 років на благо розвитку компанії Ровта, отримують з його рук значок з трьома діамантами.

Життя в радість

Разом зі своєю дружиною Алекс Ровт вже кілька десятиліть живе в Брукліні, але кожен день їздить на роботу в Манхеттен. Його звичайний день починається о 5 ранку з зарядки, плавання в особистому басейні і відвідування синагоги. Він займається не тільки бізнесом, а й благодійністю. Уже понад 20 років Ровт фінансує єврейську громаду в Брукліні, також регулярно допомагає громаді в рідному Мукачеві. Бізнесмен також є головою ради директорів університетського медичного центру і лікарні Брукдейл, працює там на громадських засадах, привертає російськомовних лікарів.

Алекс Ровт – не любитель азартних ігор, тому його не можна побачити за ігровим столом в казино. Свої законні вихідні бізнесмен вважає за краще проводити, займаючись активними видами спорту, наприклад, великим тенісом, полюванням. А також відчуває слабкість до подорожей, може спонтанно взяти в оренду приватний літак і полетіти в улюблену Словаччину або Угорщину.

І навіть живучи в Америці, Ровт з теплотою відгукується про свою батьківщину, вважаючи себе українцем. Він вважає, що люди, які виїхали в інші країни – не зрадники батьківщини, а люди, які шукають оптимальні можливості для реалізації свого потенціалу. Якщо інженер не може забезпечити свою сім’ю на українську зарплату, а за кордоном йому пропонують гідну оплату праці, отже, він має повне право зробити вибір на свою користь.

Залишіть коментар

Коментарі

  1. рміла Кость
    27.05.2021

    Мукачівці- талановиті люди.