Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 8 – 22 березня

17 Травня 2021
Aleksej Karyi Читать на русском

Курс долара починає потроху стабілізуватися після недовгих стрибків. На американську валюту впливають відразу кілька факторів, серед яких невизначеність у взаєминах української сторони з МВФ, а також ситуація в США, що стосується вливання в американську економіку $1,9 трлн. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Чепижко

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re:Старт»:

Після невеликих стрибків курс долара поступово починає стабілізуватися. Найближчим часом на нього буде впливати кілька факторів, які і будуть формувати «валютну політику». Один з найважливіших факторів – ситуація в США, де було прийнято рішення влити в економіку 1,9 трлн доларів, що може прискорити інфляцію і підштовхнути динаміку американського ВВП. Крім цього, на курс впливає: тривала невизначеність в переговорах з МВФ, позиція Нацбанку і уповільнення економіки України. При цьому спостерігається відкладений попит на валюту, що також стримує зміцнення гривні.

На сьогодні ж, 15 березня, Національний банк України встановив офіційний курс на рівні 27,73 гривень за долар, що на 1 копійку нижче в порівнянні з попереднім банківським днем. У найближчі сім днів американська валюта на міжбанку буде торгуватися поблизу 27,80 грн, а готівковий долар може торгуватися в діапазоні 27,60-27,80 грн.

Наталя Шишацька, начальник управління казначейства Forward Bank:

Зміцнення курсу гривні на готівковому ринку стало наслідком її зміцнення на МВРУ.

Як і прогнозувалося раніше, основними факторами, які зіграли на стороні гривні, стали сплата податків бізнесу в бюджет і упевнений тренд зростання портфеля ОВДП нерезидентів, який на тлі слабкої волатильності і невеликих обсягів на МВРУ, надав свою підтримку національній валюті.

Заява Мінфіну про скасування обмеження на розміщення паперів довше 3-х місяців на майбутньому аукціоні 16 березня також позитивно позначилося на торгах МВРУ, які відкрилися в понеділок з істотною пропозицією ін. валюти з боку нерезидентів-інвесторів. Тому є всі підстави очікувати, що і на цьому тижні курс гривні продовжить своє зміцнення – як на МВРУ, так і на готівковому ринку.

Иосуб

Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі:

За минулий тиждень курс долара до гривні незначно знизився на всіх сегментах валютного ринку на 0,05-0,2%.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 27,76 до 27,73 грн (-0,1%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДілінг», за цей же час знизилися з 27,76/27,77 до 27,70/27,72 (-0,2%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень знизилися з 27,68/27,84 до 27,63/27,83 (-0,1% / – 0,05%). При цьому спред між середньою продажем і середньої покупкою розширився з 0,6% до 0,7% за рахунок більш швидкого зниження курсу покупки в порівнянні з продажем.

В ніч з п’ятниці на суботу міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings підтвердило довгострокові і короткострокові рейтинги України за зобов’язаннями в іноземній і національній валюті на рівні B зі стабільним прогнозом. «Зростання, платіжний баланс і державні фінанси України перевершили наші очікування в 2020 році. Достатність резервів покращилася, що забезпечує захист від можливих несприятливих зовнішніх подій, включаючи подальші затримки з виплатою пільгових кредитів», – заявили в S&P Global Ratings.

Цього тижня ми очікуємо незначне зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 27,7 грн, а готівковий долар в банках буде торгуватися поблизу 27,6/27,8 грн.

Євгенія Ахтирко, аналітик Concorde Capital:

На минулому тижні обмінний курс на міжбанківському ринку закріпився в коридорі 27,7-27,8 грн/дол. США. У продавців на ринку було достатньо можливостей, щоб не допустити зниження курсу нижче позначки 28,7 грн/дол. США. У той же час, попит на валюту на минулому тижні явно не збільшився, і курс не повернувся на відмітку вище 28,8 грн/дол. США. В цілому, коливання курсу протягом тижня були невисокими, присутності Нацбанку для згладжування коливань ринок не потребував.

На поточному тижні ринок може випробувати рівні нижче позначки 27,7 грн/дол. США. Якщо ревальваційний тиск посилюватиметься, і курс буде зміцнюватися занадто швидко, на ринку можлива поява Нацбанку з купівлею валюти.

Залишіть коментар

Коментарі