Ексклюзив

Огляд доларових депозитів: лютий 2021

14 Травня 2021
Aleksej Karyi Читать на русском

У лютому ставки за валютними вкладами продовжують танути, в деяких банках вони все ще прагнуть до нуля. А це означає, що українським вкладникам як і раніше не варто очікувати високих доходів від розміщення доларових депозитів. Maanimo проаналізував динаміку відсоткових ставок за валютними вкладами строком на 12 місяців, а також умови депозитних програм в банках України.

Динаміка відсоткових ставок

Середня сума, яку українці найчастіше кладуть на ощадний рахунок, становить 10 тисяч доларів. У цьому випадку середня ставка за депозитом в лютому становить 1,06% річних замість 1,22%, які можна було спостерігати в січні.

Що пропонують банки?

Радабанк залишив без зміни річну ставку для валютних вкладів за програмою «Ого на термін», зараз вона становить 1,55%. Депозит передбачає виплату відсотків наприкінці терміну дії договору. Відкрити вклад можна, маючи на руках всього 100 доларів.

ТАСКОМБАНК пропонує відкрити депозит «Стабільний» під 1,75% замість 2% річних, які були запропоновані в січні. Мінімальна сума вкладу становить всього 100 доларів, відсотки за депозитом виплачуються як в кінці терміну дії договору, так і щомісяця – за бажанням клієнта.

Відкрити ощадний вклад «Мій депозит» в Ощадбанку можна під 1,25% замість 1,5% річних, які були доступні українцям ще в січні. Мінімальна сума вкладу не змінилася – 100 доларів, як і можливість отримувати відсотки щомісяця або з капіталізацією. При оформленні депозитного вкладу через сервіс Ощад 24/7 банк дарує + 0,20% до річної ставки.

Банк Кредит Дніпро залишив без зміни ставку за депозитом «Надійний» на рівні 0,85%. Отримати відсотки можна в кінці терміну дії договору. Відкрити ощадний рахунок можна від 1000 доларів.

Альфа-Банк зафіксував річну ставку депозиту «Прибутковий» на позначці 0,5%. Банк надає клієнтам вибір – отримувати відсотки за депозитом можна щомісяця або ж капіталізувати їх. Мінімальна сума вкладу стартує від 200 доларів.

Кредобанк пропонує оформити валютний депозит «Прибутковий» під 1,5% річних з можливістю виплати відсотків в кінці терміну дії вкладу. Відкрити ощадний рахунок можна маючи на руках від 100 доларів. При відкритті вкладу через мобільний банкінг до основної ставки додається 0,25%.

Банк Південний запрошує оформити валютний вклад «Прибутковий» з річною ставкою 1,5% на 13 місяців і виплатою відсотків щомісяця. Варто відзначити, що відкрити рахунок можна маючи лише 100 доларів. При оформленні вкладу через додаток банк додає + 0,10% до базової ставки.

Покласти гроші на рахунок в Forward Bank можна під 1,3% річних. Депозит «Стандарт» передбачає щомісячну виплату відсотків за вкладом, а також можливість поповнення депозиту. Для відкриття рахунку потрібно мати не менше 100 доларів.

укр

Хто по нулях?

Банк Креді Агріколь не змінює умови розміщення депозитних вкладів – покласти валюту на ощадний рахунок можна під 0,01% річних. Відсотки за вкладом клієнт отримає в кінці терміну дії договору. Мінімальна сума вкладу стартує від 1 тис. доларів. Клієнти, які оформляють депозит через інтернет-банкінг, отримують + 1,5% до річної ставки.

ПриватБанк значно змінив умови за депозитною програмою «Стандарт» – у січні відкрити вклад можна було під 1%, а зараз лише під 0,01%. Отримувати відсотки за вкладом можна щомісяця, але клієнт не зможе достроково розірвати договір з банком.

ОТП Банк також пропонує оформити депозит під 0,01% річних з щомісячною виплатою або капіталізацією відсотків. Мінімальна сума вкладу стартує від 50 доларів США.

Не міняє умови розміщення вкладів і ПРАВЕКС БАНК – відкрити депозит можна під 0,01% річних, з можливістю виплати відсотків в кінці терміну дії договору або ж щомісяця. Відкрити вклад можна при наявності 300 доларів.

Підрахуємо прибуток

Отже, поклавши на рік 10 тисяч доларів, клієнт додатково отримає: в Радабанку – 155 доларів, в ТАСКОМБАНКу – 175 доларів., в Кредит Дніпрі – 85 дол.; Ощадбанку – 125 дол., в Альфа-Банку – 50 доларів, в Кредобанку – 150 дол., Південному – 150 доларів, в Forward Bank – 130 доларів. А в ОТП Банку, Креді Агріколь, ПРАВЕКС БАНКу та ПриватБанку – по 1 долару США.

Залишіть коментар

Коментарі