Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 11 – 25 січня

13 Травня 2021
Aleksej Karyi Читать на русском

Післясвятковий тиждень приніс фінансовому ринку України помірне зростання долара завдяки покупкам ОВДП з боку нерезидентів. Подальша поведінка американської валюти буде залежати від бажання іноземців інвестувати гроші в державні облігації. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

В Україні курс долара найближчим часом має всі шанси як на невеликий спад, так і на незначне зростання. Все буде залежати від того, скільки іноземців вирішать інвестувати гроші в ОВДП. Також можна відзначити, що приплив іноземного капіталу в сукупності з операціями експортерів і Нацбанку на ринку, продовжить надавати позитивний вплив на курс. Взагалі, до закінчення локдауну на міжбанку головними гравцями будуть НБУ і спекулянти, поки не відновиться попит з боку імпортерів.

Нерезиденти можуть відновити свої покупки ОВДП. А продана ними валюта для цих цілей зміцнить гривню на ринку. На сьогодні ж, 18 січня, Національний банк України встановив офіційний курс на рівні 28,05 гривень за долар. Показово, що курс не змінився в порівнянні з попереднім банківським днем. Ймовірно, така тенденція збережеться і всі найближчі сім днів. Долар на міжбанку буде торгуватися близько 28,05 грн, а готівковий долар буде в діапазоні по 28,03-28,06 грн.

Сергій Гнезділов, начальник департаменту по роботі на міжнародних ринках і грошового обігу АТ «АБ «РАДАБАНК»:

Готівковий долар минулого тижня торгувався до 28,10 грн. На це вплинуло продовження покупок ОВДП нерезидентами.

Обсяг коштів нерезидентів в гривневих цінних паперах виріс на 4 млрд грн.

Прогноз на цей тиждень 28,00 / 28,30 грн.

Иосуб

Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі:

За минулий тиждень курс долара до гривні на різних сегментах валютного ринку змінився по-різному. На міжбанку долар ледве помітно виріс, на інших же сегментах ринку він помірно знизився на 0,2-0,8%.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 28,28 до 28,05 грн (-0,8%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДілінг», за цей же час зросли з 28,14/28,16 до 28,15/28,17 (+ 0,04%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень знизилися з 28,13/28,38 до 28,07/28,32 (-0,2%). При цьому спред між середньою продажем і середньої покупкою зберігся на рівні 0,9%.

За прогнозами Reuters, курс долара за перші три місяці року знизиться з 28,4 до 27,6 грн, подолавши психологічну позначку в 28 грн. У ринку є позитивні очікування від співпраці з МВФ. У грудня 2020 Україна прийняла антикорупційний закон, щоб підвищити свої шанси на отримання додаткових кредитів від МВФ в рамках угоди на $5 млрд.

«Українська гривня, ймовірно, зміцниться в першій половині 2021 року завдяки притоку іноземної валюти від експорту і відновлення інтересу іноземних портфельних інвесторів до українських облігацій», – йдеться в щомісячному опитуванні Reuters.

Цього тижня ми не очікуємо значних змін курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 28,2 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 28,0/28,3 грн.

Євгенія Ахтирко, аналітик Concorde Capital:

Минулого тижня валютний ринок був волатильним. Продавці та покупці «прощупували» коридор, який міг би бути прийнятним для обох сторін. На початку тижня курс стрімко знижувався, і в середу курс на міжбанку опустився нижче позначки 28 грн/дол. США. Щоб запобігти подальшому падінню курсу, Нацбанк купив на міжбанку 20 млн дол. США.

У четвер ситуація змінилася, тон на ринку стали задавати продавці і курс різко пішов вгору, проте продавці самі стримали свої апетити, тому вихід регулятора на цей раз вже з продажем валюти не знадобився.

На поточному тижні учасники ринку, швидше за все, будуть дотримуватися коридору 28,0-28,3 грн/дол. США.

Залишіть коментар

Коментарі