Ексклюзив

Про-рух: аналіз ситуації на ринку палива 11 – 18 вересня

13 Травня 2021
Aleksej Karyi Читать на русском

Минулий тиждень для ринку палива ознаменувалася стабільним і плавним рухом у бік зниження по всіх позиціях. В цілому по бензину і газу було несуттєве падіння цін, а дизельне паливо показало більш істотне падіння. Найбільше на відкат позицій за цінами вплинуло зниження цін на оптові партії нафтопродуктів на кордоні і ослаблення гривні на міжбанківському валютному ринку.

Maanimo проаналізував ситуацію на українському ринку палива минулого тижня, а також дізнався, що про це думають експерти.

Бензин

Роздрібні ціни на бензин на минулому тижні показали незначне і несуттєве зниження.

За період з 11 серпня по 18 серпня середня ціна бензину А-95 знизилася всього на 9 копійок (-0,38%) з 23,73 грн/літр до 23,64 грн/літр. Таким чином, ціна на бензин А-95 показує тенденцію на подальше зниження, можливо і не суттєве.

92-й бензин також не став винятком і впав в ціні на 5 копійок. За літр на сьогоднішній день просять 22,02 грн/літр, хоча ще тиждень тому ціна становила 21,97 грн/літр (-0,23%).

Дизель

Дизельне паливо не стало винятком і теж весь минулий тиждень показувало стабільне падіння. Середня ціна за тиждень впала на 13 копійок (-0,57%): с 22,80 грн/літр до 22,67 грн/літр.

Газ

Автогаз також не змінює вже давно визначений курс на зниження вартості, правда більш планомірне і передбачуване ніж у «старших братів». Зараз ціна за літр газу становить 12,05 грн, хоча ще минулої п’ятниці за літр просили 12,08 грн. Таким чином, за тиждень цей вид палива знизилася в ціні на 3 копійки (-0,25%).

Геннадій Рябцев, директор спеціальних проектів науково-технічного центру «Психея»:

Істотних змін з цінами за останніми 7 днів точно також, як і за попередні не відбулося. Причиною цього стало те, що незначне здешевлення гривні, яке все ще спостерігається, знаходиться в протиході, тобто проходить одночасно з невеликим зниженням цін на нафтопродукти на кордоні України.

Це взаємовиключні один одного тренди, і тому трейдери продовжують очікувати, дивитися за тим що буде відбуватися далі на міжбанківському ринку і біржі.

Якщо там станеться якийсь різка зміна курсу, то тоді вони рушать ціни у відповідному напрямку. Оскільки кожні 10 копійок зміна курсу на міжбанку це в середньому 7-8 копійок зміна роздрібних цін на нафтопродукти на заправках.

Артем Куюн, заступник директора ТОВ «Консалтингова група А-95»:

На зміну ціни впливають курсові різниці плюс ресурсне наповнення, тобто ціна на нафту. На сьогодні в Україні немає дефіциту, нафтопродуктів вистачає, є правда надлишок дизпалива.

Ми не чекаємо сильних змін по бензину і дизпалива в найближчий тиждень. Але протягом 7/10 днів, можливо невелика зміна ціни на скраплений газ. Так як в опті ціна почала зростати через зростання цін на кордоні.

На сьогодні є передумови для зростання цін 20-25 копійок на скраплений газ, однак ми не можемо сказати, чи використовують ці передумови учасники ринку або будуть далі накопичувати паливо. Оскільки осінь – пора зниження споживання палива і є фактором для зниження цін.

Максим Пархоменко, аналітик Альпарі:

За підсумками тижня ціни на паливо відчувають себе досить добре, все ціни залишилися без змін. Дизель 22.00, бензин 23,08. Тільки автогаз просів в ціні на кілька копійок до рівня в 11.97 гривень за літр. 

З одного боку у нас зміцнюється долар і євро, що автоматично збільшує розмір акцизу і вартість імпорту. В цей же час у нас падають ціни на саме паливо. Так з початку вересня ціни на нафту просіли в ціні на 20%. Цей факт нівелює зниження курсу.  

Найближчим часом після стабілізації курсу гривні ціни на бензин можуть просісти ще на 10-15 копійок. Автогаз не має особливого потенціалу для зниження найближчим часом.

Залишіть коментар

Коментарі